מה זה ויקיפדיה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ויקיפדיה הוא אתר מצליח, שמאגד בתוכו אנציקלופדיה מקיפה יחד עם מיזם שיתופי מדהים. כל אחד יכול ליצור ערך חדש או לערוך ערכים קיימים, אך נדרשת מידה מסוימת של ידע – גם טכני, וגם, מטבע הדברים, ידע בדיסציפלינה שלה נוגע הערך. לערכים על אישים ועל גופים עסקיים יש חוקים וכללים שצריך להיות מודעים להם. יש לשמור על הכללים הללו, מכיוון שבלעדיהם לא תהיה זכות קיום לויקיפדיה.

לא כל אחד יכול להיות בויקיפדיה

"הזכות" להיות בעל ערך נבדקת לגופה מכיוון שקשה מאוד להחליט על קריטריונים מובהקים. יש מידה מסוימת של סובייקטיביות בהחלטה אם אדם זכאי לערך על עצמו או לא, ולכן האנשים הטובים שמתפעלים את האתר, הויקיפדים, מחליטים על כך, לעתים בהצבעה לאחר דיון סוער.

מכיוון שכאמור לקחנו על עצמנו לפעול אך ורק בתוך הכללים והנוהלים של ויקיפדיה, ולא לסטות מהם כלל, נספק ללקוחותינו שירות בדיקה מקדים ללא תשלום כדי שיוכלו לדעת אם יש אפשרות ליצור ערך עליהם או על גוף עסקי שברשותם. עם זאת, במקרים מסוימים ייתכן שלא נגיע למסקנה חותכת ויהיה צריך להחליט אם יוצרים את הערך ולוקחים את הסיכון שיימחק בסופו של דבר.

והערה אחרונה:

מהרגע שערך חדש עולה לאתר הוא כבר לא שייך לאיש, הוא ברשות הכלל. לפיכך, כל אחד יכול לשנותו: למחוק קטעים, להוסיף טקסט וכולי – בתנאי שיש לו אסמכתה לפרטי השינוי. כל אדם שיוצר ומעלה ערך צריך להיות מודע לכך: טקסט שמתווסף לערך לפי הכללים אי אפשר למוחקו.

אודות

מחפשים את המילים המדויקות? בואו נעשה את זה ביחד.

זה אני, אתם והמילים.

שירותי כתיבת תוכן לאתרים מתחיל באפיון מקצועי, להבנת ערכי המותג, הדרישות והציפיות. יחד נבנה שפה שמדברת לקהל היעד ומניעה לפעולה.

מאמרים אחרונים

עקבו

יצירת קשר